Як планувати свій день

трояндаСьогодні я відповідаю на ваші запитання. Перший, Максим: «Я прочитав багато книг з тайм – менеджменту, але все одно не планую мій день. Моя інтуїція мені підказує, що в цьому плануванні щось не так.

Потрібно взагалі планувати свій день, і як в такому випадку правильно це робити?…»

Максиме, дякую. Сьогодні я вам скажу три найголовніші правила як правильно планувати свій день і дуже коротко відповім на питання.

Для початку, чи потрібно планувати свій день? – Що це за питання таке, чи потрібно планувати свій день? Без плану на день, ви як мавпа з кулеметом в тирі, коли будь-яка мета стає ваша, тільки патрони ваші дуже швидко закінчаться. Тому планувати свій день потрібно обов’язково.

Робити це потрібно обов’язково від руки. Чому? – Тому що коли ви не натикали пальчиком в телефоні, а написали своєю рукою. Ви вклали свій підпис у кожне ваше завдання це дуже важлива річ, ви повинні вірити в планування свого дня. Якщо ви не вірите, ви або дуже скоро перестанете виконувати свої завдання або швидше за все ніколи до них не приступите.

А тепер три головних правила, як планувати свій день.

Коли-то в минулому всі ми планували день. Ми писали на папірці для себе завдання, листи в майбутнє і листи не доходили. Тому що ми не робили те, що ми запланували. Чому?

Головна помилка була в тому, що ми трактували себе як робота. Ми не роботи, ми люди. Роботи живуть алгоритмами, люди живуть звичками. Ваше завдання не вмістити максимальну кількість справ в один конкретний день, а в цей конкретний день побудувати самі потрібні вам звички. Тому що звички переживуть вас задовго за межами цього дня.

Як би ні багато ви сьогодні зробили, цей день один з 27 000 днів, а стільки днів живе людина, буквально нічого не означає. Думайте як побудувати правильні звички і для цього потрібно буде знати, як виглядає ваш ідеальний день.

Повторюю, щодня, правильні дії на інерції  внесуть вас у зону успіху, де ви будете успішними. Якщо ви один день правильно проживете, то один день дуже мало що змінює.

Повторю перше правило. Не намагайтеся вмістити максимальну кількість справ в один день, намагайтеся побудувати правильні звички. Ми люди, а не роботи.

Роботи живуть алгоритмами, люди живуть звичками.

Правило номер два. Воно свідчить, якщо ви не запланували як боротися з відвертаннями, то ви запланували, що вас відвернуть. Отже, що може нас відволікати? Величезна кількість різних речей. ХХІ століття, якщо ви не помітили. Телефони, люди, інтернет. Стільки відвернень сьогодні створено, якщо ви не плануєте як боротися з відвертаннями, то вас гарантовано відвернуть.

Будь-який ваш план, якщо ви не запланували, що робити з відволіканням схожий на замок з піску, побудований на лінії прибою – нова «хвиля», люди зателефонували люди прийшли, листи накотилися і змив весь ваш замок.

Отже, що нас відволікає? По-перше проблеми, свої або чужі. Дуже хороше питання, як я думаю про проблеми? Перше питання, яке я собі ставлю, «чи моя це проблема?» Найчастіше, я люблю людей, я допомагаю людям, я беруся вирішувати чужі проблеми, можливо ви так схожі на мене.

У 80% випадків, ми вирішуємо чужі проблеми. Віддайте їх назад людям. Чому ми беремося за них? Ми хочемо підняти собі самооцінку, ми такі хороші, ми такі потрібні. Самооцінку потрібно піднімати результатами справжніми, а не допомагаючи людям робити ті речі, які вони могли б зробити самі. Не потрібно губити цих людей, нехай вони самі вирішують свої проблеми і самі піднімуть свою самооцінку.

Друге питання, якщо це таки ваша проблема. Приходимо до другого етапу, кому я можу її віддати? Раз люди люблять вирішувати чужі проблеми, потрібно делегувати їм свої проблеми. У разі якщо ніхто цю проблему не візьметься вирішувати, або вони не кваліфіковані вирішувати. Тоді доводиться вирішувати її самому. Тільки тут ми думаємо, якщо дії короткі, не більше трьох хвилин, вирішуйте проблему тут же.

Якщо це вимагатиме більше трьох хвилин, заплануйте і вирішіть проблему пізніше.

А тепер, що ж найбільше нас відволікає? Є три найголовніші речі, це найсильніші відволікання, якщо ви не вмієте боротися з ними, вони вас подавлять гарантовано.

Отже, перше, що нас відволікає це люди, у них свої проблеми, свої бажання, свої цілі, свої думки. Якщо всі ці речі стікаються до нас, ми ніколи в житті не вирішимо всіх цих проблем. тому вам потрібно буде навчитися в період коли ви будете зайняті, відключати телефон, це обов’язкова умова.

троянда

Скільки заплановано, стільки зроблено

У випадку, якщо у вас велика кількість підлеглих, вам потрібно буде постійно триматися з ними на зв’язку. Якщо у вас немає великої кількості підлеглих… Підлеглі це ваші руки, ви не можете їх обрізати. Якщо у вас немає великої кількості підлеглих, то відключення телефону на період вашої зайнятості, обов’язкова умова.

Це були люди. Друге, що нас відволікає, – комп’ютери. Ці хлопці навчилися робити такого виду відволікання, що ми заходимо в комп’ютер тут, а виходимо з комп’ютера зовсім з іншого сайту.

Так ось що я роблю, я клею на монітор стікер, на якому я пишу назву сайтів і навіщо я повинен туди зайти, як тільки я його відвідав, я його викреслюю. Другий сайт, викреслюю. Як тільки я викреслюю всі сайти на моєму жовтому стіку, я його відриваю. І ви знаєте що? Як тільки на комп’ютері немає жовтого стікера, я не маю за ним перебувати. Я тут же встаю, – робіть теж саме.

І третє, дуже сильне відволікання, мабуть, сильніше за всіх інших і напевно саме підступне, це наші ж власні думки. Ти сидиш працюєш, прилетіли думки, «думки найшли», підхопили тебе і забирають звідси, з місця, де ти повинен бути тут і зараз. А тебе несе туди, що ж тобі робити?

Є хороша фраза англійською: “cancel”, – скасовую. Відміняйте думки. Ви “cansel”, – скасували думки. Думка полетіла синім облачком далі, ви залишилися тут, де ви повинні бути. У вас повинна бути обов’язкова стратегія: як боротися з людьми, з комп’ютером, і з вашими власними думками.

Якщо ви не вмієте керувати вашими емоціями, – емоції вас розгойдають. Якщо ви впали, пам’ятайте, ви підніметеся, якщо ви піднялися високо, – пам’ятайте, що ви скоро можете впасти. Ваше завдання зберегти баланс.

Ще одна важлива річ для боротьби з відвертаннями. У вас повинно бути «thinking place» – місце роздумів. У мене є таке місце. Це місце де я завжди заходжу туди, відключаю телефон, це місце де я не думаю про роботу, я не думаю ні про що. Сідаю і я можу малювати, я можу сісти, подивитися у вікно. Це мій улюблений ресторан, там завжди грає дуже гарна музика, там дуже зручні м’які дивани, замовляю мої улюблені страви.

Я насолоджуюся там життям, це місце де я змінюю свою стратегію, своєрідний компас. Бігти можна дуже швидко по життю, але що гарантує, що ви біжите в правильному напрямку? – У вас має бути «thinking place» – місце де ви коригуєте ваш курс.

І останнє третє правило, як правильно побудувати свій день. Мене дивує, мене реально дивує чому багато людей цього не роблять. Плануйте мотивацію. Не має ніякого сенсу будувати ваш день, писати величезну кількість справ, якщо ви не запланували, як ви будете мотивувати себе.

Що можна зробити, щоб мотивувати себе? По-перше, відпустіть зайві вогнища напруги у вашому тілі, ви не повинні бути напруженими. У кого-то напружені плечі, у кого-то груди, у когось ноги скуті.

Ці вогнища напруги потрібно навчитися виявляти в собі і відпускати усвідомлено. Не виходить розслабитися, тому що напруга це діра вашої енергії, туди все витече.

Ви не зможете діяти через три, чотири, п’ять днів. Тому що ви занадто напружені. Багато речей у житті, практично все, треба вчитися робити з легкістю. Вогнища напруги будуть вам сильно заважати.

Як від них позбутися. Пам’ятайте, хороша перезавантаження системи (голови), це коли ваше серце б’ється понад 130 ударів у хвилину, більше ніж 30 хвилин. Для мене це біг, для когось це плавання, може бути велоспорт, знайдіть свою активність. Ви повинні перезавантажити свою систему.

Що ще перезавантажує систему – спорт, ми тільки що назвали, секс, звичайно ж, хороший сон. Саме непотрібне з чотирьох речей – алкоголь.

І ще одна дуже важлива річ, як зберегти мотивацію, отримуйте подяки від ваших клієнтів, колег. Подяка, це двигун людини. Якщо реклама це двигун торгівлі, то подяка, це двигун мотивації. Отримуйте її у великій, великій кількості.

Думали, чому егоїсти мало чого досягають у житті? Справжні, егоцентричні люди, які ні про кого не думають, не тільки тому що вони не роблять потрібних продуктів для ринку, а тому, що навіть коли вони зробили хороший продукт, то найчастіше зробили для себе.

Вони не отримують подяки, а без подяки вони перестають діяти. І ще одна річ, якщо вдячність до вас надходить, віддавайте її назад. Вдячність не повинна накопичуватися вас.

До вас і комусь назад, до вас і комусь назад. Це буде тримати вас у стані найвищої мотивації. Про гроші також не забувайте, гроші також мотивують людей. Але подяка сама мотивуюча річ.

Я резюмую. Питання: чи потрібно планувати свій день?

А як інакше! Я серйозно, а як же інакше! Це потрібно робити обов’язково від руки, записуючи ваші плани, ви пишете ваш підпис у кожному написаному вами від руки слові. І потрібно обов’язково вірити в планування дня.

Є три найголовніші правила, як правильно планувати свій день.

Правило перше. Плануйте не як максимальну кількість справ вмістити в один день, а як у цей день побудувати правильні звички. Ви людина, а не робот. Людина живе звичками, а робот алгоритмами.

Друге правило. Якщо ви не запланували як запобігти відвертанням, то ви запланували, що вас відвернуть.

І третє правило, зберігайте мотивацію, плануйте мотивацію. Без мотивації дуже скоро будь-які ваші навіть самі швидкі починання дуже скоро зупиняться, забуксують, встануть і разом з ними станете ви.

P. S. В даний час ви читаєте статтю, Олександра Герасименко: «Як планувати свій день» на сайті v7voda.com за матеріалами Mnv84vRxpmA

Як планувати свій день

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь