Випічка домашнього хліба

By EmmiP_4Сьогодні ми запропонуємо Вам рецепт для випічки домашнього хліба, який можна приготувати в домашніх умовах і порадувати своїх друзів,  близьких, знайомих. При величезному виборі хлібобулочних виробів, знайти проте досить смачний і корисний хліб буває важко.

Пропозиція на ринку хлібобулочних виробів велика, але, вона не завжди відповідає нашим смакам і очікуванням. Зараз багато різних рецептів з’являється в мережі інтернету з випікання домашнього хліба.Найчастіше, заявлені характеристики в цих рецептах не відповідають дійсності. Тісто виходить або крутим, або рідким.

Інгредієнти для випікання домашнього хліба:

Пшеничне борошно, (можлива комбінація різних сортів, при цьому врахуйте, що з цільнозернового борошна хліб виходить більш щільним, а також, зміниться час випікання ) – 2 кг;
Вода – 1200 мл;
Дріжджі – 30 гр;
Цукор – 50 гр;
Сіль за смаком;
Олія соняшникова або інша рослинна (оливкова , кукурудзяна …) – 100 гр.

 

Наш рецепт випікання домашнього хліба

досить простий, але зате, якщо Ви будете випікати домашній хліб за цим рецептом, Ви залишитеся задоволені. Щоб спекти домашній хліб або кажучи інакше, хліб в домашніх умовах, нам знадобляться самі необхідні інгредієнти. А це: борошно, яка може бути різного гатунку в різних комбінаціях, ( рецепт розрахований на борошно вищого гатунку, але, якщо Ви будете комбінувати склад борошна, то, врахуйте, що кількість додаткових інгредієнтів і час випічки може змінитися ) вода, сіль, дріжджі, соняшникова олія і трохи цукру.
Домашній хліб_ua
Тісто для випічки домашнього хліба можна замісити або в кухонному комбайні, або руками. Насамперед в підготовлену ємність для замішування тіста заливаємо воду. Закладаємо відразу разом дріжджі і цукор (краще тростинний ). Все це перемішуємо. Попередньо просіявши борошно і таким чином, ми не тільки видаляємо сміття але й насичуємо її киснем, додаємо в заміс до дріжджів і цукор. Потім додаємо сіль. І все це ретельно замішуємо.

Після того, як ми добре вимісили тісто, а це можна легко визначити по тому, коли тісто перестає прилипати до рук, ми залишаємо тісто на розстойку. Приблизно на дві години. Тісто має перебувати в теплому місці, без протягів, попередньо обгортаємо тісто плівкою. Закінчення вистоювання ми визначаємо тим, коли бачимо, як тісто збільшується в об’ємі приблизно в два рази. Після того, як хліб підійшов, дістаємо тісто з вистоювання, викладаємо з ємності на робочий стіл, який попередньо присипаємо мукою.

З приготованого тіста

розважуємо порційні шматки для випікання домашнього хліба приблизно по 600 грам. Надаємо цим шматкам тіста кулясту форму, накриваємо плівкою, щоб вони не підсихали, поки будемо їх обробляти. Ми будемо надавати нашому домашньому хлібу форму батона або багета. Щоб домашній хліб вийшов красивим, розкатуємо тісто качалкою. Після того, як тісто розкачали качалкою в млинець, ми скачуємо його руками в щільний рулет. Таким же чином розкатуємо шматки тіста які залишилися.

За бажанням, перед випічкою хліба ми можемо зробити насічки на батонах, попередньо трохи змочивши поверхню водою, для цього робимо надрізи на глибину від 1 до 1,5 см. Випікаючи домашній хліб за цим рецептом Ви помітите, що він може зберігатися до трьох днів, і при цьому буде залишатися м’яким і смачним, і не зачерствіє .

Після того, як ми надали всім шматках тіста форму батона або багета, ми знову залишаємо хліб на останню розcтойку приблизно на 20 – 25 хвилин. Тепер, коли хліб добре вистоявся ми можемо його випікати. Поверхню хліба можна прикрасити спеціями, посипати борошном, змочити водою або помазати яйцем. Потім відправляємо хліб у попередньо розігріту духовку і випікаємо протягом 25 – 30 хвилин. Температура в духовці повинна бути близько 230 градусів С.

Випечений домашній хліб викладаємо на решітку, для того, щоб він охолов і на ньому утворилася гарна скоринка. Рецепт випікання домашнього хліба не складний і особливо відзначимо, що він не займає багато часу, на весь процес потрібно приблизно 3 години. Це один з найлегших і вдалих, смачних рецептів з випікання домашнього хліба. Готуйте з любов’ю.

Bon appétit !
(Найближчим часом відео буде замінено на укр мовний продукт)

Як випікати домашній хліб

Випічка хліба.  Статті

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь