Цікаві факти. Вчені: фісташки лікують діабет

фисташки Те, що фісташки корисні, відомо давно. Але іспанські вчені виявили щось нове. В невеликих кількостях, але при регулярному вживанні фісташки допомагають привести в норму рівень глюкози в крові при предиабете, діабеті другого типу.

Корисні речовини в фісташках

Ці горіхи – родичі кешью. Вони багаті на корисні амінокислоти, добре засвоюваний білок, такі корисні елементи, як мідь, марганець, фосфор, калій і магній, вітаміни групи В і вітамін Е.Десять горішків в день (а це оптимальна кількість для здорової людини) дорослої людини чвертю норми вітаміну В6. Є в них і фенольні сполуки, які захищає стінки клітин від руйнування вільними радикалами, сприяють зростанню і оновленню кліток.

У його складі є лютеїн і зеаксантин, речовини, необхідні для здоров’я очей, кісток, зубів. В інших горіхах їх немає. А ще в них є фітостерини – він виводить з організму шкідливий холестерин.

Фісташки і діабет другого типуСеред маси корисних якостей нещодавно вчені виділили одне з дуже важливих. Фісташки при комплексному підході дає можливість перемогти діабет другого типу, допомагаючи тримати рівень глюкози в нормі.

Іспанські вчені спостерігали 54 хворих з предиабетом, які схуднути і знизити рівень глюкози в крові, строго дотримуючи дієту. Щоденна калорійність була незмінною, але протягом 4-х місяців випробувального лікування їм дозволили замінити частину меню 57 г фісташок в день.

Це не призвело до схудненню, але зате рівень глюкози швидко і надовго знизився. Водночас зменшилась і кількість інсуліну в крові – це означає, що клітини стали більш чутливі до цього гормону і змогли краще переробляти глюкозу в енергію.

До того було помічено і зниження рівня «поганого» холестерину , а значить, огрядні люди стали менше ризикувати появою захворювань серцево-судинної системи.

Таким чином, фісташки корисні всім і дорослим і дітям, а особливо тим, у кого є зайва вага, ризик виникнення діабету другого типу і загроза інсультів. А як відомо, ці патології часто мають свої коріння в дитинстві. Так що регулярно пригощайте малюків і пригощайтеся самі фісташками.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь