Роздуми до Великодня

крест голубьМене здавна цікавила і дивувала необхідність Заступника перед Справедливим Богом! Ми завжди сподіваємося на Його справедливість, завжди до неї звертаємося і на неї розраховуємо.

При цьому Бог закликає: «ідіть же, і навчіться, що то є: милости хочу, а не жертви» (за Мт.9:13), виявляється, «милість же підноситься над судом». (за Як.2:13)

Зрозуміло, що для милості потрібно підставу, яким і є жертва Ісуса Христа. Тому Посередник і має владу впливати на рішення Бога, не порушуючи принципів справедливості. Христос у Своїй завершальній місії став Заступником Нового Завіту, а не лише жертвою за гріхи людей. Іншими словами, без клопотання жертви недостатньо!

«Він є посередник нового заповіту, щоб через смерть, що була для відкуплення від переступів…» (за Євр.9:15)
«…з Власною Кров’ю, одного разу увійшов до святині та й набув вічне відкуплення». (за Євр.9:12)

«якщо Христос не воскрес, то віра ваша даремна, ви в своїх ще гріхах. Тому й померлі у Христі, загинули». (1 Кор.15:17-18.)

крест голубь

Вас не дивує, що Апостол Павло повноту нашого спасіння пов’язує не зі смертю Христа, а з Його воскресінням? Він безбоязно стверджує, що навіть віра в смерть Христа на хресті нікого не рятує, всі залишаються у гріхах, якщо немає віри у воскресіння, пояснюючи це тим, що Він виданий за гріхи наші і воскрес для виправдання нашого» (Рим.4:24). Невже Богу не досить жертви Його Сина, якої Він може покривати гріхи людини що кається? Чим викликана необхідність у Христі, як Заступнику за людей перед Богом, за наявності Його смерті в спокутування їх гріхів?

«Христос увійшов… в саме небо, щоб з’явитись тепер за нас перед лице Боже». (Євр.9:24)
«Христос Ісус помер, але воскрес, Він праворуч Бога, і Він і заступається за нас». (Рим.8:34)

Господи! Як все це чудово! При Твоїй абсолютної справедливості, при вічної, непорушної милості, при самобутності нашого обрання, навіть при наявності спокутної жертви Ісуса Христа, стільки зусиль зосереджено на клопотанні за людей! Христос наш Посередник Нового заповіту! Амінь.

~ Олександр Шевченко

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь