
Ячмінний хліб.
Ми раді представити вам чудовий рецепт пшенично-ячмінного хліба для хлібопічки. Для бажаючих нижче буде наданий рецепт старого способу випікання хліба, без хлібопічки.
У Біблії часто згадується за ячмінні хлібці, – (це хліб з ячменю). Тому що він був одним із головних продуктів харчування.
Отже, сьогодні, ми представимо Вам кілька рецептів ячмінного хліба як для хлібопічки так і старим способом. Цей вид хліба вживався в їжу людиною з давніх пір.
Ще за часів Старого Завіту в Біблії описується як пророк Єлисей двадцятьма ячмінними хлібами нагодував 100 осіб. В іншому місці, Біблія описує випадок, коли Ісус Христос створив диво і нагодував п’ять тисяч чоловік п’ятьма ячмінними хлібами і двома рибками.
Ячмінний хліб був основою раціону воїнів, у часи римської імперії, їм також харчувалися гладіатори. Як гладіатори, так і воїни римської імперії відрізнялися силою і витривалістю, могли здійснювати тривалі переходи. Відомо, що багатьма шанована ячмінна каша, зварена на молоці.
По праву, ячмінь один з трьох рослинних вуглеводів, який має збалансований склад і може стабільно підтримувати організм енергією. Наступні два джерела складних вуглеводів це картопля і рис.
Ліки для серця
У деяких країнах на сході, ячмінь давно вважають «ліками для серця». Давно відомо, що ячмінь допомагає знизити рівень LDL – холестерину, який називають поганим холестерином, і який утворює бляшки в кровоносних артеріях, тим самим сприяючи розвитку серцево-судинних захворювань.
В ячмені зберігається велика кількість клітковини, що допомагає позбутися від запорів і служить профілактикою від шлунково-кишкових захворювань, також, клітковина допомагає запобігти такому захворюванню як рак.
Вчені Університету Монтани провели цікаве дослідження, коли одній групі людей запропонували дієту засновану на високому вмісті ячменю, в яку входили ячмінна каша, хліб і булочки з ячмінного борошна та ін. Після того, як ця група протягом шести тижнів харчувалася ячмінними продуктами три рази в день, рівень холестерину в крові знизився приблизно на 15%.

Ячмінний хліб.
Цікавим є те, що у другій групі осіб, які замість ячмінних продуктів споживали продукти з пшеничного борошна, зниження рівня холестерину не спостерігалося.
Якщо у Вас немає протипоказань до ячмінних продуктів, – до вживання продуктів з підвищеним вмістом клітковини. Тож зверніть увагу. Ми представимо Вам два рецепти, це хліб з пшенично-ячмінного борошна і ячмінний корж.
Рецепт хліба для хлібопічки
Це дуже корисний і смачний хліб, спробуйте. Інгредієнти:
яйце – 1 шт
сироватка – 240 мл
вода тепла – 20 мл
сіль – 1 ч. л.
цукор – 2 ст. л.
сметана – 2 ст. л.
олія соняшникова – 3 ст. л.
дріжджі пресовані – 10 г
борошно пшеничне – 375 г
борошно ячне – 150 г
кунжутне насіння – 2 ст. л. Рецепт приготування хліба для хлібопічки показан на відео.
А тепер покажемо класичний рецепт приготування ячмінного хліба
Ячмінний хліб рецепт (старий спосіб, без хлібопічки)
Інгредієнти:
250 грам ячмінного борошна;
250 грам пшеничного борошна цільнозернового;
1,5 чайної ложки інстант (сухих) дріжджів, в іншому випадку 15 грам живих дріжджів;
1,5 чайної ложки солі;
1,5 чайної ложки тростинного цукру;
стакан води для опари;
1,5-2 склянки води для замісу.
Перш за все приготуємо опару. Для цього в теплу воду до 40 градусів С додаємо дріжджі і мед, ретельно розводимо у воді і залишаємо на 20 хвилин для активації дріжджів. Просіваємо борошно і у великій мисці розмішуємо додавши сіль. Потім додаємо опару, додаємо трохи більше ніж склянку теплої водички і замішуємо тісто. Тісто має бути досить м’яким, пластичним і не липнути до рук. У тому випадку, якщо тісто виходить дуже щільним можна додати ще 5-6 ложок теплої води, поки у нас не вийде пластичне тісто.
Потім скачуємо тісто в форму кулі і накривши рушником або плівкою, щоб на ньому не утворилася скоринка, залишаємо для расстойки. Розстойка в теплому приміщенні триває приблизно дві години. Визначити закінчення розстойки можна таким чином, коли ми помітимо, що тісто збільшилося в два рази (в обсязі ), то, розстойка закінчилася.
Після цього тісто перекладаємо на робочу дошку, посипану борошном і добре вимішуємо. Ми можемо приготувати з цього тіста 7-8 булочок або пару невеликих батонів. Перекладаємо тісто в форму, яка покрита папером (пекарським) і залишаємо на 20 хвилин.
Прогріваємо духовку до 200 градусів С. Розстоявшийся хліб можна надрізати, або у формі хреста, якщо Ви зробили його круглої форми, якщо батоном то зробити надрізи як на нарізному батоні. Глибина надрізів приблизно до 2 см. Вершок хліба можна змастити молоком, водою, киселиком і відправляємо для випічки в духовку.
Якщо Ви розкатали тісто у формі булочокі, то вони спекутся приблизно за 20 хвилин. Якщо у формі батона, то хліб буде випікатися трохи довше. Щоб визначити ступінь готовності випічки, ми можемо взяти дерев’яну зубочистку і застромити її в центр батона, якщо вона вийде з хліба суха і не витягне великі крихти, то, процес випікання підходить до кінця. Також, визначають ступінь готовності постукуванням по нижній скоринці хліба, якщо звук дзвінкий і шумний, то, хліб готовий.
Я неодноразово бачив, як таким чином перевіряють готовність хліба, але, сам таким чином не користуюся. Зазвичай перевіряю ступінь готовності хліба з м’якоті. Після того, як ми дістали хліб з духовки, даємо хлібу охолонути на решітці протягом одного – двох годин, накривши рушником, щоб він до кінця дозрів.
Звичайно, такий хліб виходить дієтичним з великою кількістю клітковини, якщо у когось протипоказання до цього, будь ласка, зверніть увагу.
Для того, щоб хліб був більш пишним і не таким щільним, наповненим клітковиною. Цільнозернове борошно можна замінити на борошно другого гатунку, або сумішшю борошна вищого гатунку з цільнозерновим, або в борошно вищого гатунку додати трохи висівок. Так як, не для всіх може бути прийнятним високий вміст клітковини в хлібі. Підбирайте під себе склад борошна таким чином, щоб було корисно для здоров’я. Bon appétit!
Ячмінний корж рецепт
Інгредієнти для ячмінного коржа:
3 ст. ложки пшеничного цільнозернової муки;
півтора склянки ячної муки;
стакан кефіру низької жирності;
1 яйце і одна щіпка солі.
1 ч. ложка тростинного цукру;

Ячмінний корж
Спочатку в мисці збиваємо яйце, сіль і цукор. Добре збивши до отриманої суміші додаємо кефір. І збиваємо. Після цього додаємо 1,5 склянки ячної муки і три ложки пшеничного борошна. Додавши всі інгредієнти, добре вимішуємо тісто.
Потім, акуратно викладаємо тісто ложкою в приготовану форму, яка виходить в’язкою масою, більш рідка як на хліб. Форму попередньо змащуємо не рафінованою олією.
Якщо спеціально призначеної для випікання коржа форми у Вас немає, Ви можете випікати замість форми в сковороді, яку попередньо можна прокласти папером для випікання.
Духовку розігріваємо перед випіканням до 180 С і потім випікати в продовженні 20 або 25 хвилин. Як бачимо, корж виходить не легким а калорійним, з яйцем і кефіром, і з великою кількістю клітковини.
Bon appétit!
Рубрика випічка, хліб. Статті