Озон

Martin van Marum. Винахідник Озону

Martin van Marum. Винахідник Озону

Ще в 1785 році відомий фізик Мартін Ван Марум виявив, що кисень під дією електричних іскор набуває особливий запах “грози” і також нові хімічні властивості.

Озон – це і є особлива форма існування кисню, його алотропної модифікації. На  грецькій мові “Озон” означає – “пахучий.”

Озон – це блакитний газ з характерним запахом, який являється дуже сильним окислювачем. Молекулярна формула Озону важче кисню 03 він важче і нашого звичного повітря.

Схема утворення озону така: під дією електричного розряду частина молекул кисню 02 розпадається на атоми, потім атомарний кисень з’єднується з молекулярним озоном і утворюється 03.

У природі Озон утворюється в стратосфері під дією ультрафіолетового випромінювання сонця, а також завдяки електричним розрядам в атмосфері.

Під час грози, коли електричні розряди – блискавки насичують атмосферу, починає утворюватися Озон, тоді ми відчуваємо свіжість повітря. Озон дійсно здатен очистити наше повітря! Завдяки Озону багато хворобливих вірусів і бактерій, які знаходяться в повітрі гинуть.

Озон у природі

Бувши сильним окислювачем, він розкладає багато токсичних домішок в атмосфері до простих безпечних з’єднань, тим самим дезінфікуючи повітря. Ось чому після грози ми відчуваємо приємну свіжість, нам легко дихається, і ми чітко бачимо все навколо себе, особливо блакитне небо.

Однак, ми знаємо, що Озон – окислювач. Чи не шкідливий він для людини і всього живого?

Будь-яка речовина може бути і отрутою, і ліками – все залежить від дози. Малі концентрації озону створюють відчуття свіжості, дезінфікують оточуюче нас середовище, «прочищають» наші дихальні шляхи.А ось високі концентрації озону можуть викликати подразнення дихальних шляхів, кашель, запаморочення.

 

Electrostatic generator

Електро статичний генератор by Martin van Marum. Озон

Тому відносно високі концентрації озону використовуються для дезинфекції води та повітря, а більш низькі сприяють загоєнню ран і широко використовуються в косметології.Побутові прилади озонування дають безпечну концентрацію озону для людини. За допомогою озонатора Ви завжди будете дихати свіжим і чистим повітрям.

 

Де ж застосовується озон сьогодні?

Озон, бувши сильним окислювачем, широко застосовується в самих різних сферах нашого життя.

Його використовують у медицині, промисловості, в побуті.

Найпоширеніше застосування для очищення води. Озон ефективно знищує бактерії і віруси, усуває органічні забруднення води, знищує запахи, може бути використаний як відбілюючий реагент.

 

Озон широко використовують у хімічній галузі

Особлива роль відводиться озону в харчовій промисловості. Будучи сильно дезинфікуючим і хімічно безпечним засобом, він використовується для запобігання біологічного зростання небажаних організмів у продуктах харчування і на технологічному харчовому обладнанні.

Озон володіє властивістю вбивати мікроорганізми, не створюючи нових шкідливих хімічних речовин.

Ozone in the chemical industry

Озон володіє високою ефективністю, знищувати бактерії.

Озон володіє високою ефективністю, знищувати бактерії, гриби та найпростіші. Озон надає швидкий і радикальний вплив на багато вірусів, при цьому (на відміну від багатьох антисептиків) не проявляє руйнуючого та подразнюючої дії на тканини, оскільки клітини багатоклітинного організму мають антиоксидантну систему захисту.Всі хімікати, які знаходяться в повітрі, реагуючи з озоном, розпадаються на нешкідливі сполуки: вуглекислий газ, воду і кисень

Для яких цілей застосовується побутовий озонатор?

1. Очищення повітря в житлових приміщеннях, у ванних і туалетних кімнатах.

2. Усунення неприємних запахів у холодильнику, платтяних шафах, коморах і т. д.3. Очищення питної води, озонування ванн, акваріумів.

4. Обробка продуктів харчування (овочі, фрукти, яйця, м’ясо, риба).

5. Дезинфекція та усунення забруднень і неприємних запахів при пранні одягу.

6. Косметологічні процедури, догляд за ротовою порожниною, шкірою обличчя, рук і ніг.

7. Усунення запаху тютюнового диму, фарби, лаку.

 

Обробка повітря за допомогою озонатора

Повітря приміщень містить шкідливі для здоров’я речовини. Основними джерелами забруднення в приміщеннях є:

Room air ozonator

Озонатор повітря. Digidrol company

 

– стіни, стелі, предмети декору, меблі (особливо з ДСП), а також різні штучні покриття, лаки, фарби, які можуть виділяти небезпечні для здоров’я речовини, такі як формальдегід, фенол, стирол;- тютюновий дим;

– органічні речовини, джерелами яких є комахи, домашні тварини, гризуни;

– різноманітні миючі та чистячі засоби;

– продукти горіння і палених матеріалів;

– цвіль, грибки і бактерії.

Забруднене повітря негативно впливає на організм людини поступово. Хімічні речовини, стають небезпечними для здоров’я, коли їх концентрація перевищує гранично допустимий рівень.

Але навіть невелика кількість цих речовин у повітрі викликає несприятливі наслідки, якщо їх вплив досить великий. З’являються скарги на головний біль, слабкість, погане самопочуття; можлива алергія.

При озонуванні приміщень озон руйнує більшість летючих органічних речовин, що забруднюють повітря в замкнених просторах. Відбувається очищення повітря від неприємних запахів і зважених часток.

Озон при концентрації близько 0,1 мг/м3 значно зменшує кількість бактерій, грибків, цвілі, тим самим знезаражуючи повітря. При цьому протягом приблизно півгодини озон перетворюється в звичайний кисень.

Оскільки, на відміну від вільної атмосфери, в закритих приміщеннях не йдуть природні процеси утворення озону, його концентрацію потрібно підтримувати штучно з допомогою озонаторів.

Чи вирішує завдання озонування кондиціонер?

Повітря втрачає свою свіжість після проходження через фільтри систем вентиляції та кондиціонерів. Та й самі кондиціонери з часом стають джерелами забруднення і зараження. Отже, озонування таких приміщень просто необхідно. Більш того, можна дезінфікувати і сам кондиціонер.

Обробка продуктів харчування з допомогою озонування

Озон сприяє тривалому збереженню якості м’яса, риби, м’ясних і рибних продуктів, яєць, сирів. В процесі озонування знищуються мікроби і бактерії, шкідливі хімічні речовини, віруси, цвіль, а також значно знижується вміст нітратів в овочах і фруктах.

Поживні речовини при правильній обробці озоном не руйнуються.

ozonator_for basin

Озонатор води для промисловості, басейнів і ін. Digidrol company

Як слід обробляти продукти озонатором?

 

Продукти необхідно помістити у воду і опустити в неї трубочку, за якою газ буде подаватися протягом 10-15 хвилин.Продукти, призначені для зберігання, обробляють сухим озоном, не опускаючи їх у воду. Для цього їх кладуть у закриту ємність або пакет.

Обробка озоном сприяє усуненню хвороботворних бактерій і стимуляторів їх росту, що містяться в м’ясі і рибі.

Свіжоспіймана риба може зберігатися тривалий час, якщо її омивати озонованою водою.

Застосування озону в медичній практиці

 

Озон у терапевтичних дозах діє як імуномодулюючий, протизапальний, бактерицидний, противірусний, фунгіцидний, цистостатичний, антистресовий та анальгезуючий засіб.Озонотерапія успішно застосовується практично в усіх областях медицини: невідкладної і гнійної хірургії, загальної та інфекційної терапії, гінекології, урології, дерматології, гепатології, гастроентерології, стоматології, косметології та ін

Які ефекти проявляються при озонотерапії?

1. Активізація процесів детоксикації. Відбувається пригнічення активності зовнішніх і внутрішніх токсинів.

2. Активізація процесів метаболізму (обмінних процесів).

3. Нормалізація процесу перекисного окислення ліпідів (жирові обмінні процеси).

Використання озону посилює споживання глюкози тканинами і органами, збільшує насичуваність плазми крові киснем, зменшує ступінь кисневого голодування, покращує мікроциркуляцію.

Озон надає позитивну дію на метаболізм печінки і нирок, підтримує роботу серцевого м’яза, зменшує частоту дихання і збільшує дихальний обсяг.

Відзначено позитивний вплив озону на людей із захворюваннями серцево-судинної системи (знижується рівень холестерину в крові, знижується ризик тромбоутворення, активізується процес «дихання» клітини).

Чи є протипоказання до застосування озонотерапії?

Так, є протипоказання. Тому будьте дуже уважні при призначенні озонотерапії, порадьтеся з лікарем, обговоріть способи та методи впливу, можливі реакції організму.

Не слід використовувати озонотерапію при гострому інфаркті міокарда, внутрішніх кровотечах, гіпертиреозі, схильності до судом, тромбоцитопенії. Перевірте, чи немає у вас алергії до озону.

Кілька практичних питань

Чи можна мити і дезінфікувати озонованою водою дитячі іграшки, дитячий посуд?

Звичайно, можна (крім гумових виробів).

Можна дезінфікувати озонатором одяг і взуття?

Можна. Для цього одяг або взуття помістіть в поліетиленовий пакет, зніміть з повітряпроводу дифузний камінь, направте струмінь в носок взуття. Пакет перев’яжіть. Обробляйте 10-15 хвилин.

Озон дезінфікує та дезодорує речі і взуття, запобігає розвитку грибків і мікробів.

Як можна використовувати озонатор для догляду за домашніми тваринами?

1. Можна використовувати для усунення неприємних запахів.

2. Можна тваринам давати пити озоновану воду, а також і купати в ній.

3. Можна провести дезінфекцію домашнього вихованця. Для цього кінцем повітряпроводу без насадки провести обробку вовни і лап.

4. Озонування води в акваріумах дозволить підвищити прозорість води, знищити бактерії, усунути неприємний запах, запобігти процесу розкладання корму у воді.

5. Благотворно впливає процес озонування на акваріумні рослини. Озон відновлює кисень, що збагачує воду акваріума киснем, сприяє підвищенню життєздатності рибок, підвищує їхній імунітет.

Не можна озонувати мальків і ікру риби, тому що озон для них згубний. ( в статті частково використані матеріали: argosport.ru)

Ozone in nature

Чи можу я продезинфікувати посуд за допомогою озонатора?

 

Так, звичайно. Тим більше, це дуже ефективний спосіб і до того ж озон не залишає хімічних сполук на поверхні оброблюваного посуду. Так, цей спосіб ідеально підходить для обробки дитячого посуду, посуду перед консервуванням і т. д.
Для обробки Вам потрібно помістити посуд в ємність, заповнену водою, так щоб вода її покривала. Після занурюємо відвідну трубку озонатора з розпилювачем на кінці на дно ємності і вмикаємо озонатор. Час обробки залежить від обсягу ємності. Рекомендовані режими наведені в паспортнії документації  озонатора.

Чи можна за допомогою озонатора позбутися запаху поту від взуття?

Це дуже ефективний метод, який до того ж не тільки усуває запах взуття, але і проводить антибактеріальну обробку, перешкоджає розвитку грибкових захворювань.

 

Для обробки взуття, його потрібно помістити в пакет, опустивши туди відвідну трубку озонатора. Пакет необхідно герметично зав’язати і включити подачу озоноповітряної суміші. Обробку слід проводити протягом 10-15 хвилин, а в залежності від ступеня забруднення взуття, можливо, доведеться повторити. Ефект 100%.

 

Як позбутися неприємного запаху з холодильника?

 

Для цього Ви можете використати побутовий озонатор або спеціальний озонатор для холодильника, який працює від батарейок. Крім цього, Ви зможете не тільки усунути запах, але і очистити продукти харчування за рахунок видалення з їх поверхні гнильних мікроорганізмів або продуктів хімічної обробки.
За рахунок обробки озоном, підвищується так само і термін зберігання продуктів харчування. Обробку слід проводити при закритих дверцятах холодильника.

Як за допомогою озонатора обробити нижню і постільню білизну?

Дуже просто! Ставите білизну в поліетиленовий пакет, туди ж опускаєте озоновідвідну трубку озонатора і зав’язуєте верх пакета, так щоб не перетиснути трубку. Обробку слід проводити протягом 15-20 хвилин.

Такий спосіб може виключити навіть необхідність прасування білизни, якщо вона використовується як засіб скажімо термічної обробки для дезінфекції, наприклад, дитячої білизни і пелюшок.

Ozone in nature

Озон в природі

Чи можна за допомогою озону позбутися запаху від паління  в приміщеннях?

Так. Причому озон, завдяки своїй властивості, як найбільшого сильного природного окислювача, здатний усунути абсолютно будь-який неприємний запах. Таким чином, озон усуває складні запахи, а також сприяє розкладанню і ліквідації тютюнового диму.
До речі показником ефективності такого способу, як озонування, для боротьби з тютюновим димом є виробництво попільничок з вбудованим озонатором, а також те, що багато ресторанів, барів та кафе в світі і зокрема на Україні придбали, встановили і успішно застосовують озонатори в кімнатах для паління.

Для чого потрібно озонувати питну воду?

 

При озонуванні води відбувається її мікробіологічне очищення. Якщо вода вже пройшла попередню очистку на домашньому фільтрі, то дуже важливим є зберегти її чистоту і в першу чергу – чистоту від бактерій. Обробка води озоном усуває віруси і бактерії, які можуть потрапити в очищену воду з, наприклад, повітря.
Іноді задають питання типу: чи можна пити озоновану воду, чи не небезпечно це. Ні! Ніякої небезпеки в цьому немає, оскільки озон є трьох-атомним і до того ж нестабільним з’єднанням молекул кисню. Вже через 10-15 хвилин, виконавши своє завдання по знезараженню, озон розпадається, перетворюючись знову у звичайний кисень. Тому, після обробки озоном дайте воді відстоятися, аби озон перетворився на кисень і пийте на здоров’я.

Які переваги має озон порівняно з іншими методами знезараження?

По-перше, озон є природною і екологічно безпечною речовиною, він не залишає після себе ніяких шкідливих продуктів розпаду або нерозчинених хімічних сполук. Невикористаний озон досить швидко перетворюється в кисень, тим самим насичуючи, приміром, киснем воду або повітря, і підсилюючи їх корисність для людини.
По-друге, окислювальні реакції, за рахунок яких відбувається усунення вірусів і бактерій, з озоном протікають в десятки, сотні і навіть тисячі разів швидше, ніж такі ж реакції з хлором, хлорвмісними реактивами, ультрафіолетом і так далі. Наприклад, озон по здатності знищення бактерій в 5 разів ефективніше ультрафіолетових променів і в 500 разів ефективніше хлору!
Bookmark the permalink.

Comments are closed.