Метаболізм

зима дітиЧеловек може свято дотримуватися дієти правильно харчуючись, бути завсідником спортивних залів і клубів, займатися за розкладом на тренажерах. Але… тим не менш, мати зайву вагу.

Як пришвидшити метаболізм
Що таке метаболізм

Якщо ця ситуація є знайомою для вас, то варто подумати над тим, що у Вас може бути уповільнений метаболізм (або уповільнений обмін речовин).

Метаболізм (обмін речовин) – це хімічні реакції певного типу, відбуваються в організмі людини підтримують його працездатність, життєдіяльність. Ці процеси сприяють розвитку організму зберігаючи основні структури а також реагують на вплив, прояв навколишнього середовища.

З цієї причини, надмірна вага найчастіше пов’язаний з уповільненим метаболізмом, а недостатній або низька вага, навпаки, може бути результатом прискореного, швидкого метаболізму. При низькому рівні метаболізму, організм людини прагне якомога більше накопичити калорій під виглядом відкладень жиру на так званий «чорний день».

Для того, щоб не допустити це явище, досить скоротити кількість вступників, споживаних калорій або ж намагатися прискорити метаболізм.

У чому причини уповільненої обміну речовин?

Є кілька причин, які впливають на уповільнення метаболізму:

1. Обсяг м’язової маси тіла, а також тонус м’язів. При низькому рівні цих показників, метаболізм знижується.

2. Вік людини. Чим старше стає організм людини, тим більш обмін речовин у ньому уповільнюється.

3. Стать людини. Доведено, що у жінок рівень метаболізму є більш низьким, ніж у чоловіків.

4. Сезон року. Відомо, що восени, особливо взимку, швидкість метаболізму знаходиться на самій нижній точці.

5. Схильність до впливу стресу. Якщо людина перебуває під станом стресу тривалий час, то, як варіант захисту, тіло починає виробляти гормон кортизол, який в свою чергу уповільнює метаболізм.

6. Нестабільний, поверхневий сон. Безсоння, яка присутня практично регулярно, призводить до накопичення жиру і не дозволяє прискорити метаболізм.

7. Проблеми пов’язані зі щитовидною залозою. Цей орган, а також його захворювання безпосередньо впливають на метаболізм, то прискорюючи обмін речовин, то сповільнюючи його.
Виникає питання, що ми можемо зробити для того, щоб прискорити метаболізм?

Одні з основних методик, це: заняття фітнесом і спортом, відповідне харчування, вживання води в необхідній кількості.
спорт прискорити метаболізм

зима діти

Спорт сприяє пришвидшити метаболізм

Харчування

Перш за все, ні в якому разі не можна голодувати або сидіти на жорсткій дієті. На тлі дефіциту і нестачі вітамінів, поживних речовин; процеси людського тіла починають сповільнюватися в рази. Тому при нестачі вітамінів прискорення метаболізму не домогтися. Мало того, існує ймовірність,схильність до набору ваги втраченого або навіть до його збільшення після дотримання жорстких дієт, а потім повернення до нормального, звичайного або звичного раціону харчування.

При цьому, необхідно дотримуватися баланс не допускаючи посиленого харчування. Бажано приймати їжу 5-6 р/дн невеликими порціями. Обсяг прийнятої їжі повинен бути (приблизно) розміром зі склянку. Таким чином, ми не тільки прискоримо метаболізм, але і скоротимо кількість вживаної їжі, що неодмінно зробить благотворний вплив при підвищеній масі тіла.

Корисно дотримуватися певного графіка, режиму прийому їжі, привчивши себе харчуватися в один і той же час. При цьому намагатися уникати солодкого, жирного, випічки, фастфуду. Також, слід відмовитися від вживання газованої води.

Сніданок є обов’язковим прийомом їжі для того, щоб прискорити метаболізм. Справа в тому, що коли людина спить, обмін речовин в її організмі сповільнюється. А «стартує» після ранкового прийому їжі, саме сніданок дозволяє запустити і активізувати обмін речовин.

Корисні речовини

Існують деякі корисні речовини в повсякденних продуктах харчування, які дозволяють збільшити метаболізм. Надамо список цих продуктів:

– Вітаміни гр. Рясно присутні в пшоняної, вівсяної, гречаної каші, телятині, фасоле, сої.

– Фолієва кислота. Міститься в хлібі грубого помелу, салатах до складу яких входять зелено листові овочі, печінка, дріжджі.

– Залізо. Наявність в яблуках, смородині, не шліфованої рисі.

– Кальцій: продукти молочної групи, а також, фініки, кунжут.

– Калій: картоплі, цитрусових, абрикосах, сухофруктах.

– Магній: сирі, бананах, горосі, шпинаті.

Йод: морську капусту, рибу.

Фітнес

Регулярні спортивні тренування сприяють прискоренню метаболізму. Справа в тому, що організм позбавляється від жирових накопичень спалюючи їх не тільки під час тренування, але і навіть через дві години потому.

Важливо відзначити, що чим активніше було тренування, тим сильніше прискорюється метаболізм. Відомо, що на відновлення і роботу клітин м’язової маси потрібна величезна кількість енергії, яку як правило організм бере спалюючи жирові запаси, 70-100 ккал в день на один кг м’язової тканини. З цієї причини, коли ви займаєтеся фітнесом ви прискорюєте метаболізм.

Тому, через деякий час після тренування можна спокійно прийняти їжу, особливо не турбуючись про те, що вона здатна перетворитися на зайві жирові накопичення.

Зазвичай, для прискорення метаболізму радять займатися ввечері, так як вечірні тренування дозволяють продовжити на кілька годин активний період неспання. Однак, ми б порадили прислухатися до свого організму, біоритми якого визначають наш спосіб життя.

Таким чином, «жайворонкам» краще ранкові заняття, а «совам» навпаки, краще вечірні навантаження. Але, якщо ви дуже втомилися на роботі, стомлені і хочете просто відпочити, то, не варто надмірно перенапружувати, насильничать над своїм організмом.

Займатися спортом слід до тих пір, поки є почуття радості від занять, як тільки ви починаєте перенапружувати організм, то, від занять слід відмовитися. Адже ви не професійний спортсмен, тому прибережіть сили, до того ж, у вас має бути достатньо часу для відновлення сил.

Щоб ви йшли на роботу відпочилими і бадьорими з бажанням працювати. Саме час проявити свідомість і віддавати собі звіт в тому, коли ви дійсно втомилися або ж просто лінуєтеся.

Якщо ви пропустили сніданок, то, метаболізм так і збережеться до обіду на низькому рівні. Випита чашка кави вранці не тільки допомагає прокинутися і підбадьоритися, але також допомагає спалюванню жиру прискорюючи метаболізм в середньому на 10%.

сніданок

Якщо ви пропустили сніданок, то, метаболізм так і збережеться до обіду на низькому рівні

Якщо ви любитель зеленого чаю, вам повинно бути відомо, що цей напій активізує нервову систему і за рахунок вмісту в ньому катехінів, дозволяє прискорити метаболізм.

Корисно для прискорення метаболізму, щоб 20-25% вашого денного раціону складали білкові продукти. Особливість такого раціону складається в тому, що організму потрібно більше енергії для перетравлення білкової їжі, ніж вуглеводів. Завдяки амінокислотам, (білку) можна ефективно і швидко збільшити м’язову масу.

Найкращим джерелом білка є: риба (особливо морська), пісне м’ясо, горіхи, молочні продукти, бобові. До того ж, речовини, які присутні в пісній яловичині і горіхах, допомагають поліпшити пам’ять. При цьому, помітна нестача цих речовин в організмі негативно позначається на функціонуванні мозку, значно знижуючи його працездатність.

Необхідно активно включати в свій щоденний раціон продукти багаті клітковиною. А це: капуста, яблука, боби, морква, харчові пшеничні висівки. Клітковина поглинає жир проникає в організм з їжі, а також, наче щітка ефективно очищає наш кишечник від залишків травлення, токсинів.

Включайте в щоденне меню спеції, згідно з самопочуттям і якщо у вас не є для цього категоричні протипоказання. Особливо корисний в цьому випадку перець, який містить капсацин, ця речовина сприяє збільшенню температури тіла і серцебиттю, що дозволяє прискорити метаболізм.

Подібними властивостями володіє імбир, який покращує травлення і активізуючи обмін речовин сприяє позбавленню від токсинів.

Вода

Щоб прискорити метаболізм, необхідно випивати достатню кількість води в добу. Якщо вода буде надходити в організм у недостатній кількості, то, режим здорової функціональності тіла буде порушений на всіх рівнях, включаючи клітинний. При нестачі води реакції в організмі знижуються, утруднюються процеси оновлення і очищення клітини.

Необхідно випивати в день близько 2 л чистої води. Кава, чай та інші напої не в рахунок. Взимку кількість води надходить в наш організм можна знизити на кілька склянок.

Буде дуже корисно випивати вранці натщесерце склянку води розведеною невеликою кількістю меду з лимонним соком. Цей напій стимулює роботу печінки, шлунка, нирок.

Якщо випити склянку води за півгодини перед їжею ви не тільки послабити почуття голоду, але і з’їсте меншу кількість їжі. Слід мати на увазі, що міцні алкогольні напої значно знижують обмін речовин в організмі.
метаболізм

Масаж

Масаж дозволяє прискорити метаболізм

Масаж

Як один з найбільш дієвих способів прискорення метаболізму. Завдяки масажу циркуляція крові в організмі поліпшується, тіло розігрівається, що сприяє відтоку рідини і прискоренню метаболізму.

До того ж, масаж благотворно впливає на зміцнення суглобів і м’язів. Помітно позитивно покращують кровообіг вакуумний та антицелюлітний масажі. Постарайтеся під час масажу максимально розслабитися.

Для прискорення метаболізму ви можете виконувати не складний масаж самі. Перед відходом до сну масажуючи стопи ніг, змастивши їх трохи оливковою олією. Справа в тому, що на ступнях ніг розташовуються точки, впливаючи на які, можна впливати на функції всіх систем організму – серед яких і прискорення метаболізму.

Метаболізм (від грецького слова μεταβολή – “зміни”) по суті є набір життєзабезпечення хімічних перетворень в клітинах живих організмів. Ці ферментні реакції, що каталізуються дозволяють організмам рости і розмножуватися, зберігати свої структури і відповідати на їх умовах. Слово метаболізм може також відноситися до всіх хімічних реакцій, що протікають в живих організмах, у тому числі травлення та переносу речовин між різними клітинами, і в цьому випадку безліч реакцій в клітинах, званих проміжним метаболізмом.

Метаболізм зазвичай ділять на дві категорії. Катаболізм, який руйнує органічні речовини та пожинаючи енергію шляхом клітинного дихання і анаболізм, який використовує енергію для створення компонентів клітин, такі як білки і нуклеїнові кислоти.

Хімічні реакції метаболізму організовані з метаболічних шляхів, у якому один хімікат трансформованих через серію кроків в інший хімікат, з допомогою послідовності ферментів. Ферменти мають вирішальне значення для обміну речовин, оскільки вони дозволяють організмам пройти бажані реакції, які потребують затрат енергії, які не відбудуться самі по собі, шляхом зв’язування їх в спонтанні реакції, які вивільняють енергію. Ферменти діють як каталізатори, які дозволяють протіканню реакції швидше. Ферменти також дозволяють регулювати метаболічні шляхи у відповідь на зміни в навколишньому середовищі клітини або на сигнали від інших клітин.

Метаболічної системи конкретного організму визначають, які речовини знайдені поживними і які отруйними. Наприклад, деякі прокаріоти використовують сірководень як поживну речовину, але цей газ є отруйним для тварин. Швидкість обміну речовин, метаболізму, впливу, скільки їжі організм буде вимагати, а також впливає, як він може отримати що взагалі для організму є їжа.

Відмінною рисою метаболізму, схожість основних метаболічних шляхів і компонентів навіть між абсолютно різними видами. Наприклад, набір карбонових кислот, які найкраще відомі як проміжні сполуки у циклі лимонної кислоти присутні у всіх відомих організмів , були знайдені у видів, як різноманітні, як і одноклітинні бактерії кишкової палички і як величезні багатоклітинні організми. Цитата з wikipedia.org

В даний час Ви читаєте статтю «Метаболізм» на сайті msmsoteria.org

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Ok. I use translate and will be good ok?

Comments are closed