Корисна дієта для тих, хто переніс інфаркт

Правильна дієта для тих, хто переніс інфаркт миокарда. Стосовно результатів дослідження команди американських вчених, опублікованого в журналі «British Medical Journal», вживання в їжу значної кількості клітковини пацієнтами, які перенесли інфаркт міокарда, може збільшити тривалість їх життя.

Як відомо, здорові люди з високим рівнем вживання харчових волокон (клітковини) мають більш низький ризик розвитку ішемічної хвороби серця, однак нове дослідження проливає світло на користь вживання великої кількості клітковини для осіб, які перенесли інфаркт міокарда.
Дослідники відзначають, що для пацієнтів після інфаркту міокарда вельми важливою є корекція способу життя, яка поряд із застосуванням лікарських засобів допоможе поліпшити стан їх здоров’я в довгостроковій перспективі.

У дослідженні взяли участь понад 2 тис. жінок і близько 2 тис. чоловіків, які перенесли інфаркт міокарда. Всі учасники перебували під спостереженням протягом в середньому майже 9 років після інфаркту міокарда. Учасники дослідження були розділені на 5 груп в залежності від того, яка кількість клітковини вони вживали після перенесеного інфаркту міокарда. Протягом даного періоду відзначено 682 та 451 випадків летального результату серед жінок і чоловіків відповідно.

Результати дослідження були наступними: в учасників з групи з високим рівнем вживання клітковини ризик летального результату протягом 9 років після перенесеного інфаркту міокарда був нижче на 25% у порівнянні з учасниками з групи з низьким споживанням клітковини.

При розгляді ж тільки причин летального результату при порушенні діяльності серцево-судинної системи (інфаркт міокарда, інсульт, ішемічна хвороба серця), в учасників групи з високим рівнем вживання клітковини ризик летального виходу був нижче на 13%, ніж у таких із низьким рівнем. Таким чином, вчені встановили, що кожні 10 г приросту вживання клітковини в добу були рівні зниження ризику летального результату протягом 9 років після перенесеного інфаркту міокарда на 15%.

Коли вчені розглянули користь 3 різних типів харчових волокон (зернові, фрукти, овочі), то виявили, що саме вживання зернових є джерелом клітковини, який пов’язаний з підвищенням виживаності пацієнтів в довгостроковій перспективі після перенесеного інфаркту міокарда. Як правило, пластівці на сніданок були основним джерелом харчових волокон учасників дослідження.

Фото:mxruben Про користь споживання хліба

Фото:mxruben Про користь споживання хліба

Всі результати були скориговані з урахуванням інших факторів, які могли б вплинути на виживаність учасників після інфаркту міокарда, в тому числі вік учасників, перенесені захворювання, інші харчові звички і спосіб життя.

Дієта з високим вмістом харчових волокон (клітковини) може підвищити рівень ліпідів в крові і знизити ризик розвитку артеріальної гіпертензії, ожиріння і цукрового діабету, а дієта з низьким вмістом клітковини пов’язана з підвищеним ризиком розвитку колоректального раку.

Отже, за висновками вчених ми бачимо, що сказане в Святому Писанні (Пс.103: 15), де записано:  “… і хліб, який зміцнює серце людини.» Тобто, посилює його. Результати спостережень вчених підтверджують те, що було записане в Біблії ще тисячоліття тому назад. Треба тільки робити правильний вибір, обираючи цільнозерновий хліб, або хліб з клітковиною і тому інше. Більш докладно про користь споживання хліба.

За матеріалами http://www.bma.org.uk P.S. В цей час Ви читаєте статтю : “Корисна дієта для тих, хто переніс інфаркт міокарда” на сайті www.v7voda.com

Цікаві факти.Статті

 

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь