Хліб без глютену. Рецепт

By creativosinlimites_84Автор: Д. Адеогба / Зарубіжний сертифікований фахівець в області здоров’я та фітнесу. Засновник «YourDay Inc» / Досить часто люди запитують у мене, “Хліб це погано, чи добре?”

Особливо якщо це стосується пшеничного хліба. Моя відповідь, завжди буває такою, «Хліб не є ні добрим, ні поганим, він просто є». 

Що це означає? Я радий, якщо в Вас виникло це запитання. Хліб як і все інше у Всесвіті, це просто енергія. Ніщо в природі  не є добрим чи поганим, поки ми самі не визначаємо це як таким, яким воно для нас є. Як правило, ми називаємо те, що погано, коли це шкодить нам, і добре, коли це приносить нам життя.

Проте, щоб продемонструвати, поверхневість цього розуміння у Всесвіті, давайте звернемося до прикладу. Нехай цим прикладом послужить вогонь. Якщо ви за допомогою полум’я розігріваєте воду, то це хороший вогонь. Проте, коли раптом від маленького полум’я загориться папірець і весь будинок виявиться у вогні, то тепер це погане полум’я. Так що ж це – добре полум’я або погане?

Відповіддю на це питання є те, що полум’я не є ні тим, ні іншим. Вогонь є тільки вогнем, вся справа в тому, як ми його використовуємо. Подібну схожу паралель можна провести і з хлібом. Який може бути великим джерелом енергії, якби Ви перебували у в’язниці і потребували того, аби вижити.

Але, хліб може працювати і проти вас, коли Ви вільні і у Вас так багато інших варіантів для вибору, щоб споживати і бути здоровішими. Коли Ви працюєте над своїми устремліннями Ви обираєте здоров’я. Таким чином, я припускаю, що все зводиться до того, чи дійсно Ви хочете, щоб тільки виживати або прагнути більшого? – Прагніть більшого!

Отже, коли ми встановили, що хліб це просто форма енергії, тепер ми можемо вибрати, чи захочемо ми використовувати його як джерело енергії. Хліб був вживаєм людиною в їжу протягом багатьох століть. Більшість зерен, які, як відомо, людина змолола в дрібний порошок і випікала з нього смачний хліб. У цьому і полягає проблема.

Не все зерно створено однаковим. Оскільки, існуює сотні різних видів зерна у світі, я збираюся зосередитися на кількох, які продовжують повільно підривати здоров’я наших ближніх, а це – пшениця, ячмінь, жито і овес. Спільним знаменником між кожним з цих зерен, які використовуються в більшості з яких випікається хліб, є наявність в них клейковини-глютену.

Глютен можна порівняти з клеєм

На англійській мові ці терміни звучать майже однаково, клейковина – gluten і клей – glue. Глютен, це еластична текстура, яку Ви зможите помітити в тісті для піци, як борошно розширюється і стискається. Глютен в основному покриває нутрощі нашого шлунку шаром клею кожен раз, коли ми споживаємо його.

хліб без глютена

Хліб без глютена

Для більшості з нас, ми не можемо відчувати на собі некативний вплив глютену негайно, але в кінцевому підсумку він завжди призводить до захворювання. Самим непривабливим є те, що більшість з нас навіть не підозрюють про те, що багато із нашого харчування засноване на глютені. Винятком з нас є тільки ті, яким поставлений діагноз, що називається целіакія, бо вони повністю усвідомлюють наслідки глютену.

За даними American Heritagе

 Целіакія, це шлунково-кишкове захворювання, що характеризується нездатністю поглинути білок клейковини, в результаті чого відбувається розлад шлунка. Пацієнти з целіакію повинні уникати вживання продуктів із зерна, що містять глютен, в тому числі пшениця, жито, ячмінь, овес.

Я пам’ятаю, коли одна з моїх давніх клієнтів стала захопленою оздоровленням свого організму і зрозуміла, що продукти, які вона вживала, грали головну роль у цьому процесі.Тоді, вона поліпшила якість свого харчування дуже рішуче протягом трьох років. Її чоловік відчував себе менш схильним, щоб вчинити подібним чином.

Одного разу я був запрошений в їхній будинок на обід, і він люб’язно нагадав мені, що насолоджується своїми Krispy Kreme (пончиками) щоранку і що він не бачить проблем з цим, бо не набирає вагу. Одного разу, багато місяців потому, його дружина увійшла в спортзал, щоб повідомити мені, що її чоловік був діагностований з глютеїнової хворобою. Само собою зрозуміло, він тепер насолоджується способом життя без глютену.

Багато  з різних сортів хліба нададуть Вам поживні речовини, але якою ціною? Так, хліб це крохмал у якому більша енергія ніж у овочів. Однак, вони можуть надати вам енергію, яка підтримує вас тимчасово.

Які ж мої остаточні рекомендації щодо вживання хліба? Їжте без глютенові хліб тимчасово, і спостерігайте за Вашим здоров’ям і вагою, які підкажуть Вам, коли урізати або навіть залишити споживання хліба на деякий час. Встановіть для себе рівень здоров’я, з яким Ви хочете себе бачити і жити. І регулюйте своє життя відповідним чином. 
На останок, я залишаю Вам рецепт цього смачного без глютенового хліба.

Рисовий банановий хліб без глютену, рецепт

2 ½ склянки борошна коричневого рису (Примітка. Багато інгредієнтів запропоновані в цьому рецепті закордонним фахівцем можуть бути нам не доступні. Наприклад, борошно з НЕ шліфованого, (коричневого, бурого рису) я ще не зустрічав в наших супермаркетах. Ті, хто володіють домашнім міні млином, для приготування борошна в домашніх умовах, звичайно могли б спробувати його приготувати. У багатьох супермаркетах в даний час пропонується без глютенове борошно від фінських виробників. Може десь і продається рисове борошно. Або  можливо замінити рисове борошно в рецепті на гречане, яке так само не містить в собі глютену. І яке можно легко придбати в супермаркеті) 
1 столова ложка розпушувача; 
1 чайна ложка кориці; 
1 чайна ложка ванілі без клейковини (глютену); 
½ чашки родзинок; 
1 стиглий банан; 
½ склянки меду; 
1 чашка мигдалевого молока; ( Примітка. У багатьох зарубіжних рецептах для приготування десерту зустрічається цей інгредієнт. Саме по собі мигдальне молоко дуже ароматне, виготовляється з мигдальних горішків і звичайного коров’ячого молока). 
3 яйця; 
½ склянки оливкової олії; 
¼ чашки води. Інструкція: Розігрійте духовку. Помістіть рисове борошно, розпушувач і корицю в миску. В окремій мисці змішайте банан, мед і ваніль без глютену. У третій мисці змішайте яйця, оливкову олію, і додайте мигдальне молоко наостанок. Додайте суміш яєць і оливкової олії в борошно і перемішайте. Потім потрібно додати банан і суміш меду, розмішайте. Додайте води, скільки необхідно для створення густої консистенції, щоб можна було помістити в хлібну форму. Змастити хлібну форму оливковою олією. Випікати до готовності.

Необхідна примітка

Існує декілька інша думка, яка грунтується на тому, що слов’янські народи споконвіку вживали в їжу хліб приготований на заквасці. Який міг не тільки вгамувати голод, але і наділити міцним здоров’ям. Такий хліб виготовлявся з цільнозернового борошна пшеничного або житнього та випікався на заквасці.

Корисні властивості хліба на заквасці полягали в тому, що у зернових є свого роду захисні речовини, які дозволяють зерну подовгу зберігатися. Ці речовини, перешкоджають організму перетравлювати і засвоювати необхідні мінерали, також, вони блокують роботу ензимів. У наслідок цього, організм витрачає свої власні ресурси. Клейковина (глютен), не перетравлюється, складні цукра і таніни можуть викликати у людей алергію, розумові розлади і нетравлення шлунка.

Навіть якщо ми змелемо зерно на борошно, то, ці властивості не зникають. Тільки, коли зерно потрапляє в умови придатні для проростання, або в умови тривалої ферментації тіста за допомогою закваски, тоді дія захисних речовин припиняється.

Подібним чином можна порівняти з молоком, у деяких людей утворилася не переносимість молока, неприємні відчуття, після його вживання. Тим не менш, молоко, яке було заквашене – кисляк, є одним з цілющих і корисних напоїв для нашого організму. Воно не тільки добре засвоюється організмом, але і приносить величезну користь. Про що свого часу говорив проф. Мечников.

Відомо, що кисле бродіння дозволяє розщепити складні речовини до більш простих, які організму набагато легше засвоїти, і в ході цього процесу утворюються додаткові живильні речовини, які так необхідні організму. Кисломолочні бактерії нейтралізували захисні властивості зерна.

І звичайно ж, важливою умовою є те, щоб хліб виготовлявся з цільнозернового борошна і добре пропікався, щоб зупинити процес бродіння. Багато хто комбінують склад борошна, підбирають те, що їм найкраще підходить так як і на грубу клітковину в хлібі для людей можуть бути тимчасові протипоказання.

І звичайно ж, у нас достатньо здорового глузду, щоб керуватися НЕ чуттєвими задоволеннями, а необхідністю мати міцне здоров’я. Що ні в якому разі не маємо на увазі дієту засновану на сірих, одноманітних і позбавлених смаку стравах, так як і здорова кухня може бути смачною і бажаною, якщо добре із почуттям готувати, вчитися і прагнути до цього.

Самим цікавим фактом є те, що коли людина змінює своє харчування і її здоров’я покращується, то, не швидко, він прагне повернутися до старих «шкідливих і смачних» продуктів, оскільки не хоче втратити знову здобуте цінне здоров’я. Це чудово, бути здоровим і наповненим енергією! Обирайте свій шлях, найбільшим чином корисний для Вас, не падайте в крайнощі, та керуйтеся розумом і будете здорові.

 Випічка хліба. Статті

Bookmark the permalink.

Comments are closed.