До Різдва

Один з колег Альберта Ейнштейна розповів про нього наступний випадок: «у перший рік перебування В Прістонському Університеті на Різдво, до будинку, де жив знаменитий вчений, підійшли діти і стали співати різдвяні пісні.

Коли вони закінчили співати, один з них постукав у двері і пояснив, що вони ходять від хати до хати, співаючи різдвяні пісні розповідають про Ісуса Христа, і приймають пожертви на різдвяні подарунки для людей. Ейнштейн уважно вислухав його і сказав: «Одну хвилинку».
Він одягнув пальто, шарф і, діставши скрипку з футляра, вирушив з дітьми. Весь вечір він провів з ними, акомпануючи їм на скрипці…

Також, мені подобається один вислів, цього великого вченого, колись сказав, що:» Людина, яка втратила здатність дивуватися і благоговіти,- мертвий. Знати, що існує прихована реальність, яка відкривається нам, як вища мудрість і вона сяє краса, знати і відчувати це – ось ядро істинної релігійності».

Різдво в світі

Фото:pschubert Різдво в світі

Коли ми дивимося на зоряне небо, ми починаємо усвідомлювати велич Божу, і наше серце наповнюється благоговеянием. Писання говорить: »Не за беззаконня нашими вчинив нам і не за гріхами нашими воздав нам: бо як високо небо над землею, така велика милість [Господа] до тих, хто боїться Його» Пс. 102: 10-11. Милість Божа, заснована на любові, дуже велика до нас і здатна більшою мірою ніж зоряне небо викликати в нас захоплення знову і знову… – Як високо небо над землею, така велика милість Господа до тих, хто боїться Його.

Боже милосердя, любов, проявлена до нас в Ісусі Христі, в Його спокутній жертві, здатне у всякому серце викликати благоговійний трепет, якщо людина розташує до цього своє серце. Якщо він не відвернеться від Бога, не відкине Його рятівне слово…

Мені недавно, згадалася одна дивовижна і реальна історія, що трапилася під час громадянської війни в Сполучених Штатах. Один солдат проходячи по полю битви, після бою, побачив свого друга, що лежить серед інших поранених. Було очевидно, що жити йому залишилося не довго.

Тоді, він нахилився до свого друга, поправив розбите тіло свого товариша, налив зі своєї фляги води, дав йому пити і витер кров з його обличчя. Потім він запитав:

«Що ще я можу зробити для тебе, Чарлі?»

Страждає, вмираючий юнак, знаючи, що смерть його близька і думаючи про своїх коханих, що залишилися вдома, сказав:

«Так. Якщо у тебе є шматок паперу і ти напишеш листа мого батька, то я думаю, що у мене знайдеться достатньо сили, щоб підписати його. Мій батько – відомий суддя в Північному Штаті, і, якщо ти подаруєш йому цей лист, він допоможе тобі».
Ось цей лист: «Дорогий батьку! Я вмираю на полі битви; і один з моїх друзів надає мені допомогу. Якщо він коли-небудь прийде до тебе, будь добрий до нього в ім’я Чарлі». Потім, коченеющими пальцями він підписав лист і помер.

Після деякого часу, громадянська війна з усіма її жахами і стражданнями закінчилася, і солдати повернулися додому. Один з них, в обірваному формі, одного разу підійшов до маєтку судді. Так як солдат був схожий на волоцюгу, то слуги не пропускали його в будинок. Тоді він дочекався повернення судді і постав перед ним, тримаючи перед собою замурзаний клаптик паперу. Суддя, думаючи, що це прохання про допомогу, відштовхнув його вбік, але солдат знову став перед ним і звернув увагу судді на підпис. Тоді важливий суддя обняв солдата, ввів його в свій будинок і зі сльозами, струившимися з його очей, сказав:

«Ти можеш мати все, що тільки мої гроші і вплив, в змозі будуть дати тобі».
Це зробило ім’я. Це зробило ім’я його друга, воно пом’якшує серце батька. Ім’я Ісуса Христа – вище всіх імен! Тільки через Нього ми маємо надійний доступ і можливість примирення з Всемогутнім Богом.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.