Сьогодні ми хотіли б представити Вам рецепт приготування нарізного батону на кефірі. Хліб отримуємо смачним, дрібнопористим, пишним і солодкуватим на смак, яким і повинен бути нарізний батон.
Інколи можна використовувати сироватку для приготування хліба, але, сьогодні ми розповімо про те, як можна спекти нарізний батон на кефірі.
Для приготування нарізного батону вдома з нашого рецепту вам знадобиться небагато складників:
300 г борошна вищого гатунку;
85 г кефіру;
90 г води;
10 г цукру;
5 г солі;
10 г вершкового масла або маргарину;
1 ч ложка сухих дріжджів.
Нарізний батон на кефірі
Цей нарізний батон приготувати не складно, рецептура його відповідає ГОСТу колишнього СРСР, і найголовніше те, що його можна приготувати досить швидко. Що для нас має не менш важливе значення, якщо батон потрібно приготувати швидко.
Для початку беремо 90 грам теплої води і додаємо в неї чайну ложку сухих дріжджів. Перевага сухих дріжджів в тому, що їх не обов’язково попередньо розмочувати, а можна безпосередньо відразу додавати в борошно.
Після того, як ми розчинили дріжджі в теплій воді і дали їм активуватися приблизно хвилин 10. Потім додаємо 1/3 частини борошна, яка у нас приготована за рецептом. Також додаємо 5 грам солі, 10 грам цукру, додаємо вершкове масло 10 грам, яке краще ніж маргарин, але, якщо у Вас є маргарин, то можете використовувати і його, замість вершкового масла. Також додаємо 85 грам кефіру, дріжджі розведені у воді і міксером збиваємо в однорідну масу.
Коли приготовлена суспензія набуває вигляду тягучою маси. Додаємо решту борошна, всього 300 грам і ретельно перемішуємо тісто. Яке необхідно зробити щильним, так, щоб воно досить легко могло тримати форму. Коли при замісі ми додали все борошно і вимісивши його помічаємо, що воно перестає прилипати до рук, то, це перша ознака того, що тісто готове.
Виклавши на робочий стіл, розгортає тісто і надаємо йому круглу форму. Ємність, в якій будемо залишати тісто на расстойку злегка змащуємо маслом і накривши рушником або плівкою, залишаємо для вистоювання приблизно на одну годину. Після цього, тісто знову викладаємо на стіл і потім вимішуємо протягом 5 хвилин. Знову надаємо тісту круглу форму і залишаємо в ємності на пів години для попередньої розстойки.
Після цього, ми викладаємо тісто на кухонний стіл і розкотавши його в пласт, доволі акуратно скачуємо, в щільний рулон, підбираючи по краях і щільно укладаючи шов. Коли тісто згорнули і надали йому форму батона, укладаємо шов і згортаємо, щоб шву не було видно, якщо необхідно, то робочий стіл присипаємо борошном. Після того, як шов вийшов гладким, папір для випічки хліба злегка присипаємо борошном і виклавши на нього батон вкриваємо рушником або плівкою для остаточної розстойки і ставимо в тепле місце. Розстойка триває від 1 до 1.5 години.
Коли тісто подвоюється в обсязі, ми бачимо, що розстойка завершена і пора забирати батон. Пензликом злегка змащуємо поверхню батону водою і для того, аби наш батон був нарізним, то надсікаємо його, при цьому глибина надсічки не повинна перевищувати 1.5 – 2 см.
Випікаємо нарізний батон
у духовці, попередньо розігрів її, на камені для хліба при температурі 220 – 240 С. Протягом перших 5 хвилин випікаємо з парою, якщо немає парозволоження, то, на дно духовки розміщуємо деко або металеву миску, зі склянкою окропу або обприскуємо стінки духовки водою. Пар який залишився випускають тоді, коли хліб перестає зростати і починає рум’янитися. Миску з водою прибирають і духовку трохи провітрюють. Випікаємо хліб до готовності, поки він не починає набувати золотистий вигляд і при постукуванні чуємо характерний глухий звук. Діставши нарізний батон з духовки охолоджуємо його на решітці. Приблизно через годину батон можна нарізати і подати до столу.
Bon appétit !
Випічка хліба. Статті